#WomensFACup: Early rounds drawn

Women's FA Cup

The draws for the first two rounds of the 2020/21 Women’s FA Cup were made today.

The new season will overlap with the 2019-20 tournament, which has been on hold since the outbreak of COVID-19 in March, with the Final currently scheduled for Saturday 31 October.

EXTRA PRELIMINARY ROUND
SUNDAY 6 SEPTEMBER 2020

1 Boro Rangers LFC v Workington Reds Ladies FC
2 Birtley Town Ladies FC v Bishop Auckland Ladies FC
3 Stanwix LFC v South Shields FC Ladies
4 Wallsend BC Women FC v Hartlepool United Ladies FC
5 Gateshead Leam Rangers LFC v CLS Amazons Women FC
6 Appleby Frodingham LFC v South Cave Sporting Club Ladies FC
7 Harworth Colliery Ladies FC v Silsden AFC Ladies
8 Wakefield Trinity Ladies FC v Hepworth United Ladies FC
9 Harrogate Town Ladies FC v Farsley Celtic Women FC
10 Yorkshire Amateurs LFC v Altofts Ladies FC
11 Rotherham United Women FC v Oughtibridge War Memorial Ladies FC
12 Crewe Alexandra Women FC v West Didsbury & Chorlton LFC
13 Tranmere Rovers Ladies FC v Fleetwood Town Wrens LFC
14 Cheadle Town Stingers WFC v Chester FC Ladies
15 Curzon Ashton Women FC v Haslingden Girls & Ladies FC
16 Merseyrail Ladies FC v Mossley AFC Women
17 Didsbury Ladies FC v Northwich Vixens LFC
18 FC United Of Manchester Women v West Kirby Ladies FC
19 Mossley Hill Ladies FC v Ashton United Women’s FC
20 AFC Darwen Ladies FC v Nelson FC Ladies
21 Grimsby Borough LFC v Pride Park LFC
22 Notts County Women FC v Lincoln United LFC
23 AFC Leicester Girls & Ladies v Woodlands FC Ladies
24 Sherwood FC Women v HBW United LFC
25 Rise Park Ladies FC v Asfordby Amateurs Ladies FC
26 Dronfield Town LFC v Arnold Eagles Women FC
27 Arnold Town Ladies FC v Allexton & New Parks LFC
28 Beaumont Park Ladies FC v Groby Women FC
29 Coalville Town Ladies FC v Oadby & Wigston Women FC
30 Darlaston Town (1874) Ladies FC v Shifnal Town Ladies FC
31 Kingfisher LFC v Knowle Ladies FC
32 Sutton Coldfield Town LFC v Coventrians Ladies FC
33 Westfields LFC v Leamington Lions Ladies FC
34 Shrewsbury Juniors Ladies FC v Lye Town Ladies FC
35 Coventry Sphinx Ladies FC v Sandwell Ladies FC
36 Tamworth LFC v Doveridge LFC
37 Solihull Sporting LFC v Kidderminster Harriers LFC
38 Cookley Sports LFC v Coundon Court Ladies FC
39 Hereford Pegasus Ladies FC v Rugby Borough LFC
40 Stourbridge FC Ladies v Port Vale Ladies FC
41 Walsall Wood Ladies FC v Redditch United LFC
42 Tamworth Academy Women FC v Worcester City LFC
43 Balls To Cancer Ladies FC v Stockingford AA Pavilion Ladies FC
44 Rugby Town Women FC v Sedgley & Gornal United FC Women
45 St Ives Town Ladies FC v Hartham United Ladies FC
46 Newmarket Town Ladies FC v Wymondham Town LFC
47 Whittlesey Athletic Ladies FC v Peterborough United LFC
48 Wroxham Women FC v Kettering Town WFC
49 Bedford Ladies & Girls FC v Corby Town LFC
50 Henley Athletic Ladies FC v March Town Ladies FC
51 Northampton Town Women FC v Haverhill Rovers LFC
52 Aylesford LFC v Ashford Ladies FC
53 Herne Bay LFC v Whyteleafe Women FC
54 Dulwich Hamlet Women’s FC v Margate LFC
55 New London Lionesses LFC v Parkwood Ladies FC
56 Hastings United LFC v Hackney Women’s FC
57 Tunbridge Wells Foresters LFC v Ramsgate FC Women
58 Runwell Sports Ladies FC v Harlow Town Ladies FC
59 Rayleigh Town Ladies FC v Hoddesdon Town Ladies FC
60 Chelmsford City Ladies FC v Frontiers Ladies FC
61 Colney Heath Ladies FC v Herts Vipers LFC
62 Hemel Hempstead Ladies FC v Garston Ladies FC
63 Abingdon Town LFC v Abingdon United LFC
64 Banbury United Women’s FC v Swindon Supermarine Women FC
65 Woodley United LFC v Wargrave Women FC
66 Royal Wootton Bassett Town LFC v Brentford WFC
67 Wycombe Wanderers Ladies FC v Oxford City Women FC
68 Eastbourne United AFC Women v Pagham Ladies FC
69 Badshot Lea LFC v Oakwood Ladies FC
70 Walton Casuals Ladies FC v AFC Littlehampton Ladies
71 Mole Valley Women FC v AFC Acorns
72 Roffey FC Women v Chichester City FC Women
73 Seaford Town LFC v Newhaven LFC
74 Burgess Hill Town Women FC v Saltdean United Women FC
75 AFC Stoneham v Merley Cobham Sports Ladies FC
76 Eastleigh In The Community LFC v AFC Bournemouth Women FC
77 Bournemouth Sports Ladies FC v Redlands LFC
78 Alton Ladies FC v Meon Milton Ladies FC
79 Longwell Green Ladies FC v Paulton Rovers Ladies FC
80 FC Chippenham Ladies v Oldland Abbotonians LFC
81 Bristol Ladies Union LFC v Middlezoy Rovers Ladies FC
82 Downend Flyers Ladies FC v AEK-Boco LFC
83 Bristol Rovers Women’s FC v Bristol & West LFC
84 Banwell LFC v Ilminster Town LFC
85 St Agnes AFC Ladies v Saltash United Women FC
86 Marine Academy Plymouth LFC v Ottery St Mary AFC Ladies
87 AFC St Austell Ladies v Feniton Women’s FC

PRELIMINARY ROUND
SUNDAY 20 SEPTEMBER 2020

1 Lumley Ladies FC v Spennymoor Town Ladies FC
2 Stanwix LFC or South Shields FC Ladies v Gateshead Rutherford Ladies FC
3 Blyth Town Ladies FC v Guisborough Town Ladies FC
4 Washington LFC v Alnwick Town Ladies FC
5 Sunderland West End Ladies FC v Carlisle United Ladies FC
6 Durham United LFC or Workington Reds Ladies FC v Boro Rangers LFC
7 Gateshead Leam Rangers LFC v Penrith AFC Ladies or CLS Amazons Women FC
8 Hartlepool Pools Youth LFC or Hartlepool United Ladies FC v Wallsend BC Women FC
9 Redcar Town Ladies FC v Birtley Town Ladies FC or Bishop Auckland Ladies FC
10 Thackley AFC Ladies v Ripon City Ladies FC
11 Hull United Ladies FC v Millmoor uniors LFC
12 Bradford Park Avenue Ladies FC v Ossett United Ladies FC
13 Sheffield Wednesday Ladies FC v Harworth Colliery Ladies FC or Silsden AFC Ladies
14 Farsley Celtic Juniors Ladies AFC v Harrogate Town LFC or Farsley Celtic Women FC
15 Brighouse Sports LFC or South Cave Sporting Club Ladies FC v Appleby Frodingham LFC
16 York City Ladies FC or Oughtibridge War Memorial Ladies FC v Rotherham United Women FC
17 Yorkshire Amateurs LFC or Altofts Ladies FC v Wakefield Trinity Ladies FC or Hepworth United LFC
18 Curzon Ashton Women FC or Haslingden Girls & Ladies FC v Blackburn Community Sports Club LFC
19 Morecambe Ladies FC v Salford City Lionesses LFC
20 Rylands LFC or Fleetwood Town Wrens LFC v Tranmere Rovers Ladies FC
21 AFC Darwen Ladies FC or Nelson FC Ladies v Sir Tom Finney LFC
22 FC United Of Manchester Women or West Kirby Ladies FC v Ashton Town Ladies FC
23 Altrincham Ladies FC v Didsbury Ladies FC or Northwich Vixens LFC
24 Mossley Hill Ladies FC or Ashton United Women’s FC v Wythenshawe Amateurs LFC
25 Merseyrail Ladies FC or Mossley AFC Women v Cheadle Town Stingers WFC or Chester FC Ladies
26 SK Vipers LFC v Warrington Wolves Foundation Women FC
27 Crewe Alexandra Women FC or West Didsbury & Chorlton LFC v Accrington Stanley Community Trust LFC
28 Leicester City Ladies FC v Oakham United Women FC
29 AFC Leicester Girls & Ladies or Woodlands FC Ladies v Coalville Town LFC or Oadby & Wigston Women FC
30 St Joseph’s ockware of Worksop v Lincoln Moorlands Railway LFC
31 Grimsby Town Women’s FC v Ollerton Town Ladies FC
32 Cleethorpes Town Ladies FC v Dronfield Town LFC or Arnold Eagles Women FC
33 Beaumont Park Ladies FC or Groby Women FC v Grimsby Borough LFC or Pride Park LFC
34 Rise Park Ladies FC or Asfordby Amateurs Ladies FC v Arnold Town Ladies FC or Allexton & New Parks LFC
35 Belper Town Ladies FC v Sherwood FC Women or HBW United LFC
36 Nottingham Trent University WFC v Notts County Women FC or Lincoln United LFC
37 Westfields LFC or Leamington Lions Ladies FC v Tamworth Academy WFC or Worcester City LFC
38 Balls To Cancer Ladies FC or Stockingford AA Pavilion Ladies FC v Droitwich Spa Ladies FC
39 AFC Telford United Ladies v Kingfisher LFC or Knowle Ladies FC
40 Cookley Sports LFC or Coundon Court Ladies FC v Rugby Town WFC or Sedgley & Gornal United WFC
41 Tamworth LFC or Doveridge LFC v Solihull Ladies United FC
42 Hereford Pegasus Ladies FC or Rugby Borough LFC v Coventry Sphinx Ladies FC or Sandwell Ladies FC
43 Solihull Sporting LFC or Kidderminster Harriers LFC v Crusaders Ladies FC
44 Shrewsbury Juniors Ladies FC or Lye Town Ladies FC v Sutton Coldfield Town LFC or Coventrians Ladies FC
45 Stourbridge FC Ladies or Port Vale Ladies FC v Wyrley Ladies FC
46 Darlaston Town (1874) Ladies FC or Shifnal Town Ladies FC v Walsall Wood Ladies FC or Redditch United LFC
47 Desborough Ladies FC v Netherton United Ladies FC
48 Whittlesey Athletic Ladies FC or Peterborough United LFC v Royston Town LFC
49 Waveney Ladies FC v Brett Vale LFC
50 AFC Sudbury Ladies v Needham Market LFC
51 Peterborough Northern Star LFC v Henley Athletic Ladies FC or March Town Ladies FC
52 Histon Ladies FC v St Ives Town Ladies FC or Hartham United Ladies FC
53 Bedford Ladies & Girls FC or Corby Town LFC v Northampton Town WFC or Haverhill Rovers LFC
54 King’s Lynn Town Ladies FC v Wroxham Women FC or Kettering Town WFC
55 Bungay Town LFC v Newmarket Town LFC or Wymondham Town LFC
56 Bexhill United LFC v Sutton United Women FC
57 Regents Park Rangers LFC v Phoenix Sports LFC
58 Haringey Borough Women’s FC v Fulham FC Women
59 Comets WFC v Herne Bay LFC or Whyteleafe Women FC
60 Millwall Lionesses LFC v New London Lionesses LFC or Parkwood Ladies FC
61 Islington Borough Ladies FC v Aylesford LFC or Ashford Ladies FC
62 Dartford FC Women or Ramsgate FC Women v Tunbridge Wells Foresters LFC
63 Hastings United LFC or Hackney Women’s FC v Dulwich Hamlet Women’s FC or Margate LFC
64 Southend United Community SC LFC v Houghton Athletic LFC
65 Wodson Park Ladies FC v Watford Ladies Development FC
66 Chelmsford City Ladies FC or Frontiers Ladies FC v Leigh Ramblers Ladies FC
67 Rayleigh Town Ladies FC or Hoddesdon Town Ladies FC v Luton Town Ladies FC
68 Bowers & Pitsea Ladies FC v Hemel Hempstead Ladies FC or Garston Ladies FC
69 Colney Heath Ladies FC or Herts Vipers LFC v Runwell Sports Ladies FC or Harlow Town Ladies FC
70 Denham United Ladies FC v Queens Park Rangers FC Women
71 Ascot United LFC or Swindon Supermarine Women FC v Banbury United Women’s FC
72 Royal Wootton Bassett Town LFC or Brentford WFC v Ashford Town (Middx) Women’s FC
73 Wycombe Wanderers Ladies FC or Oxford City Women FC v Eversley & California LFC
74 Tilehurst Panthers LFC v Slough Town LFC
75 Abingdon Town LFC or Abingdon United LFC v Newbury Ladies FC
76 Woodley United LFC or Wargrave Women FC v Milton United LFC
77 Steyning Town Community LFC v Worthing FC Women
78 Seaford Town LFC or Newhaven LFC v Badshot Lea LFC or Oakwood Ladies FC
79 Mole Valley Women FC or AFC Acorns v Lancing LFC
80 Roffey FC Women or Chichester City FC Women v Eastbourne Town LFC
81 Woking Ladies FC v Godalming Town Ladies FC
82 Eastbourne United AFC Women or Pagham Ladies FC v Dorking Wanderers FC Ladies
83 Walton Casuals Ladies FC or AFC Littlehampton Ladies v Burgess Hill Town WFC or Saltdean United WFC
84 Sherborne Town Ladies FC v Bournemouth Sports Ladies FC or Redlands LFC
85 Alton Ladies FC or Meon Milton Ladies FC v AFC Stoneham or Merley Cobham Sports Ladies FC
86 Shanklin Ladies FC v Moneyfields FC Women
87 New Milton Town Ladies FC v Winchester City Flyers LFC
88 United Services Portsmouth WFC or AFC Bournemouth Women FC v Eastleigh In The Community LFC
89 Pen Mill Ladies FC v Banwell LFC or Ilminster Town LFC
90 Weston Super Mare LFC v Portishead Town Ladies FC
91 Bristol Ladies Union LFC or Middlezoy Rovers Ladies FC v Bishops Lydeard Ladies FC
92 FC Chippenham Ladies or Oldland Abbotonians LFC v Almondsbury Ladies FC
93 Chipping Sodbury Town Women’s FC v Bristol Rovers Women’s FC or Bristol & West LFC
94 Downend Flyers Ladies FC or AEK-Boco LFC v Longwell Green Ladies FC or Paulton Rovers LFC
95 Helston Athletic Women FC v St Agnes AFC Ladies or Saltash United WFC
96 Callington Town LFC v Bideford Ladies FC
97 Torquay United WFC v RNAS Culdrose Ladies FC
98 AFC St Austell Ladies or Feniton Women’s FC v Marine Academy Plymouth LFC or Ottery St Mary AFC Ladies

#SBSSWPL: 2020/21 season fixtures out

Would you like to read more women’s football news just like this? Sign up to receive the She Kicks Women’s Football newsletter