Friendly Final Scores (August)

Here’s where to check on any pre-season friendly scores you might have missed, back to the start of August.

For July’s results. click here.

Thursday 31st August
Arsenal 3-0 Everton, Bedford Dev 3-1 Deanshanger Athletic, Caversham 0-2 Woodley United, Merseyrail Bootle v Everton Dev, Penryn 1-7 Illogan RBL

Wednesday 30th August
Castleford White Rose v Sheffield FC Dev, Leeds City College v Guiseley Vixens Dev, Newcastle-under-Lyme College v Crewe Alexandra U-18s, Sir Tom Finney XI 1-1 Bolton Wanderers Res

Tuesday 29th August
Altofts 0-3 Wakefield, Arsenal Res 2-1 Tottenham Hotspur

Monday 28th August
Redditch United v Barry Town United, Redditch United U-18s v Barry Town United Dev

Sunday 27th August
Abbey Rangers 6-2 Kingstonian, Ascot United 5-1 Brentford, Bayern Munich 3-0 Chelsea, Bideford 2-8 Buckland Athletic, Binfield 1-3 Basingstoke Town Res, Bristol City 5-2 Durham, Callington 1-1 Charlestown, Chelmsford City 2-5 Harlow Town, CMB 5-0 Liverpool Feds Res, Crawley Wasps Res 2=4 Tonbridge Angels, Crewe Alexandra Dev 4-1 Stockport County Dev, FC United 1-0 Doncaster Rovers Belles Dev, Haddenham 0-9 Northampton Town, Millmoor 3-1 Dearne & District, Montpellier 3-0 Liverpool, Newcastle United Dev 1-1 Blyth Town Lions, Olympique Lyonnais 2-3 Manchester City, Oxford United 1-4 Birmingham City, Paris Saint-Germain 1-1 Arsenal, Penwortham – Burscough, Rhyl 1-2 Merseyrail Bootle, Sholing 2-8 Po0le Town Res, Torquay United 1-3 Port Talbot Town, Watford 0-2 Everton, Winchester City Flyers 3-2 Wantage Town, Wythenshawe – Bolton L&G

Friday 25th August
Montpelier 4-2 Manchester City, Olympique Lyonnais 6-0 Liverpool, Yeovil Town 0-6 Durham

Thursday 24th August
Boston United 1-2 Hykeham Town, Corby Town 0-1 Northampton Town, Middlesbrough Res 5-2 Norton & Stockton, Oxford City 0-9 Aston villa, VfL Wolfsburg 3-1 Chelsea, West Bromwich Albion Dev 4-0 Shrewsbury Town

Wolfsburg tackle Chelsea during the Blues’ 3-1 defeat. (chelseafc.com)

Wednesday 23rd August
Dronfield Town 7-1 Sheffield Wednesday Dev, Newquay Celtic 4-2 Illogan RBL, Turbine Potsdam 3-0 Arsenal

Tuesday 22nd August
Brsdford City Res 4-0 Brighouse Town, Cheltenham Town Dev 4-0 Forest Green Rovers Res, Hull City 2-3 Guiseley Vixens

Sunday 20th August
Abergavenny 3-2 Briton Ferry Llansawel, Actonians Res 8-2 Crystal Palace Dev, AFC Bournemouth 2-2 Yeovil Town Dev, AFC Bournemouth Dev 6-0 AFC Stoneham, Banbury United 0-14 Kidderminster Harriers, Bishops Stortford 1-1 Newmarket Town, Blisworth 1-4 Abingdon United, Bradford Park Avenue v Nelson, Brentford 3-3 QPR Dev, Caernarfon Town v Aberystwyth Town, Callington Town 1-7 Buckland Athletic, Castle Donington v Belper Town, Charlton Athletic Dev 5-1 Hampton & Richmond Borough, Crewe Alexandra 1-3 FC United, Cwmbran Celtic 3-5 Port Talbot Town, Denham United Res 9-1 Oxford City, Doncaster Rovers Belles Dev v Middlesbrough Res, Durham 3-0 Aston Villa, Eastbourne LFC 4-1 Tonbridge Angels, Eversley & California 1-5 Basingstoke Town Res, FFC Frankfurt 3-0 Manchester City, Fleetwood Town Wrens Res 2-4 Stockport County Dev, Forest of Dean 6-1 Barry Town United Dev, Gainsborough Trinity v Cleethorpes, Grimsby Borough 1-1 Dronfield Town, Hoddesdon Town 3-9 Hemel Hempstead Town, Kent Football United 5-1 Bromley, Keynsham Town Dev 3-1 Frampton Rangers, Liverpool 6-0 Watford, Liverpool Marshalls Feds Res v Tranmere Rovers, London Bees 3-2 Bristol City, Long Eaton United Res 4-2 Ilkeston Town, Millmoor v Chesterfield, New Milton Town 4-1 Eastleigh, North Lancs & District DC v Barr Hill, Nottingham Forest Res 1-1 Mansfield Town, Pelsall Villa 4-2 Walsall, St Albans 9-1 Hitchin Belles, Saltdean 4-1 Newhaven, Shrewsbury Town 1-4 Coventry United Res, Silsden 1-3 Ossett Albion, Sir Tom Finney 2-2 Belvedere, Torquay United 3-1 Bideford, Tottenham Hotspur 0-4 Birmingham City, Tower Hamlets 4-2 Dagenham & Redbridge, Waltham Forest 3-3 FC Rayleig, West Didsbury & Chorlton 3-2 Bury, Woodstock 4-4 Northampton Town

Friday 18th August
Caldicot Town Dev 12-1 Abertillery Belles, Keynsham Town 4-3 Cardiff City LFC, Porthleven 0-19 Plymouth Argyle Dev

Thursday 17th August
Abingdon United 10-0 Carterton, Clifton Rangers 1-8 Ossett Town, Gainsborough Trinity 1-7 Hykeham Town, Guiseley Vixens 0-3 Doncaster Rovers Belles.Moulton 0-5 Corby Town, Shrewsbury Town v Aston Villa

Wednesday 16th August
Actonians 6-2 Ashford Town (Middx), Barry Town United Dev 6-0 Tredegar, Birmingham & West Midlands 0-3 Redditch United, Bournemouth Sports 1-7 Poole Town, Bungay Town 3-5 Wymondham Town, Dronfield Town 2-2 Sheffield United Dev, Ipswich Wanderers 5-0 East Bergholt United, Liverpool Marshalls Feds 1-2 Everton Res, Long Eaton United 0-1 Leicester City Women, Nelson 0-16 FC United, Torquay United 0-4 Plymouth Argyle, Watford Dev 3-0 RAF

Lucy Ridley scores for Steel City Wanderers against Barnsley (Julian Barker)

Tuesday 15th August
Airbus v Mossley Hill, Blackburn Rovers 0-3 Everton, Blisworth 2-7 Milton Keynes City, Bradford City 3-0 Farsley Celtic, Cheltenham Town 1-2 Evesham United, Fylde 2-0 Fleetwood Town Wrens, Swindon Town v FC Chippenham

Sunday 13th August
Aberystwyth Town 2-1 Shrewsbury Town, Abingdon United 1-2 AFC Wimbledon, Acle United v Sprowston, AEK Boco 0-5 Poole Town, AFC Porth 3-3 Llangyfelach, Alton 2-0 Winchester City Flyers Res, Ashford Town (Middx) 12-4 Hampstead, Banbury United 6-2 Headington, Barr Hill 7-2 Bolton L&G, Bedworth United 2-0 Long Eaton United, Belvedere 4-0 Great Harwood, Binfield 0-4 Larkspur Rovers, Bishops Lydeard 1-3 Plymouth Argyle Dev, Bishops Stortford 1-2 Writtle, Boston United 2-1 Histon, Bradford City 4-0 Newcastle United, Brentwood Town 2-2 Hullbridge, Buckland Athletic 1-5 Bristol City Dev, Burscough Dynamo 13-2 Nelson, C&K Basildon 25-0 Haringey Borough, Caldicot Town 2-2 Briton Ferry Llansawel, Cambridge City 3-1 Wymondham Town, Cambridge United Res 5-3 Northampton Town, Cardiff Met 1-4 Cardiff City LFC, Castle Donington 1-1 Ilkeston Town, Chelmsford City 4-4 Rayleigh Town, Chichester City Dev 4-1 Eastleigh, Chorley 9-0 Accrington G&LFC, Colney Heath 0-3 AFC Dunstable, Coventry United 2-1 Watford, Crawley Wasps v Southampton Saints, Cwmbran Celtic 1-2 Caldicot Town Dev, Dartford v Ashford LFC, Denham United 1-1 Bedford, Denham United Res 1-4 Actonians Res, Denbigh Town 2-0 Altrincham, Downend Flyers 1-3 Abergavenny, Dronfield Town 4-3 Ossett Albion, Durham 8-0 Middlesbrough, Durham Dev/Res 5-1 Middlesbrough Res, Enfield Town 0-2 Queens Park Rangers, Enfield Town Res 1-2 Alexandra Park, Exeter City 10-0 Alphington, Fakenham Town 2-2 Sprowston, FC Chippenham 6-2 Salisbury, FC United 6-0 Rhyl, Fylde 0-8 Liverpool, Gillingham 1-5 Millwall Lionesses, Harlow Town 2-0 Billericay Town, Harrogate Town 2-3 Leeds United Dev, Harworth Colliery 6-0 Mansfield Town, Hendy 0-17 Briton Ferry Llansawel Res, Herne Bay 2-5 Parkwood, Hertford Town 7-0 Welwyn Pegasus, Hoddesdon Town 2-6 Frontiers, Hull City 3-0 Guiseley Vixens, Hykeham Town v Grimsby Borough, Illogan RBL 3-2 Mousehole, Ipswich Wanderers 7-3 Walsham le Willows, Keynsham Town 14-0 Solihull Moors, Keynsham Town Dev 4-1 St Nicholas Res, Lawford 8-0 East Bergholt, Lewes 0-1 Brighton & Hove Albion, Leyton Orient 4-0 Whyteleafe, Little Thurrock Dynamos 3-3 Kent Football United, Liverpool Marshalls Feds 1-0 Loughborough Foxes, Liverpool Marshalls Feds Res 2-1 Long Eaton United Res, Llandudno v Merseyrail Bootle, London Bees 6-2 Musashigaoka College, Millmoor v Sheffield Wednesday, MK Dons 1-4 Leicester City WFC, Mossley Hill v Bolton Wanderers, Netherton United v Peterborough United, Newbury v Woodley United, Newcastle Emlyn v Penrhyncoch, New Milton Town v Southampton Women, Oxford United 3-1 Cheltenham Town, Peterborough Northern Star v Lincoln Moorlands Railway, Poole Town Res v Pen Mill, Port Talbot Town 2-1 Yeovil Town Dev, Portsmouth 5-1 Luton Town, Portsmouth Res 6-2 AFC Bournemouth, QK Southampton 7-3 Cowes, Regent’s Park Rangers 2-5 Kingstonian, Ripon City 6-0 Ossett Town, Rotherham United v Arnold Town, Royston Town 1-5 Newmarket Town, Saltdean 5-0 Eastbourne LFC, Sheffield FC 4-2 Blackburn Rovers, Sheffield United 1-4 Bradford City Res, South Shields 1-2 Newcastle United Dev, South Shield Res 2-0 Consett Belles, Sporting Khalsa 0-6 Derby County, Steel City Wanderers 2-6 Barnsley, Stevenage 7-1 Basingstoke Town, Stevenage Res 2-2 Kings Lynn Town, Stoke City 4-1 TNS, Stoke City Res 8-0 TNS Res, Sutton Coldfield Town 0-0 Crewe Alexandra, Swindon Town 0-3 Swansea City, Torquay United 4-0 Callington, Wakefield 0-1 Altofts, West Bromwich Albion 0-22 Birmingham City, Wolverhampton Wanderers 2-1 Birmingham & West Midlands

Friday 11th August
Enfield Town v Harlow Town, Keynsham Town 3-2 Abergavenny

Thursday 10th August
Brislington 3-5 Cardifff City LFC, Cheltenham Town 5-1 Cheltenham Civil Service, Chichester City 2-2 Brighton & Hove Albion Dev, Cwmbran Celtic 6-2 Police Ladies, Llanidloes 0-10 Aberystwyth Town, Millmoor 0-5 Steel City Wanderers, Shrewsbury Town 2-3 Wolverhampton Wanderers, Stoke City 2-3 Drury University, Yeovil Town 0-0 Plymouth Argyle

Wednesday 9th August
Actonians 4-0 Queens Park Rangers, Corby Hellenic 0-12 Northampton Town, Fakenham Town 0-11 Norwich City, Guiseley Vixens 11-0 Rotherham United, Liverpool Marshalls Feds 3-2 Drury University, Middlesbrough 4-5 Newcastle United, Morecambe XI v Blackpool, Royal Wootton Bassett Town 3-8 Abingdon United. Shifnal Town 0-5 West Bromwich Albion Dev, Solihull Moors 3-1 Crusaders, West Ham United 1-4 Watford

Tuesday 8th August
Caerphilly Castle 0-1 Cwmbran Celtic, Caldicot Town 2-1 Barry Town United, Charlton Athletic 4-2 Leyton Orient, Denham United XI v Wilmington College, Durham 4-3 Chester le Street Town, Fleetwood Town Wrens v Chorley Dev, Manchester City Dev 4-4 Fylde, Wallsend BC v Christopher Newport University

Off the ball collision captured at Abergavenny v TNS (Will Cheshire)

Sunday 6th August
Abbey Rangers 3-1 Tooting & Mitcham United, Abergavenny 0-1 TNS, Aston Villa 4-0 West Ham United, Baldon Sports 0-3 Dagenham & Redbridge, Bedworth United 8-2 Coventry United Res, Blackburn Rovers v Sunderland, Bradford City Res 4-4 Barnsley, Brentford 4-3 Larkspur Rovers, Bury Res v Chorley Dev, C&K Basildon Dev v Brentwood Town, Caldicot Town 5-0 AEK Boco. Callington Town 0-10 Plymouth Argyle, Cambridge City 2-0 Harlow Town, Cambridge United 8-0 Wymondham Town, Cardiff Bluebelles 1-5 Barry Town United Dev, Cardiff City LFC 4-0 Exeter City, Charlton Athletic Dev 0-3 Drury University, Cheltenham Town 2-4 Buckland Athletic, Chichester City 0-2 Watford, Chichester City Dev 3-0 Basingstoke Town, Colney Heath 0-2 Stevenage, Corby Town 4-1 Stevenage Res, Crawley Wasps v Maidenhead United, Crewe Alexandra 3-2 Merseyrail Bootle, Crewe Alexandra U-18s 1-1 Shrewsbury Town Dev/U-18s, Dafen Welfare 1-7 Cwmbran Celtic, Denbigh Town 0-4 Everton Dev, Denham United 3-3 Keynsham Town, Dronfield Town 10-2 Millmoor, Durham v Guiseley Vixens, Enfield Town 5-0 Crystal Palace Dev, FC United 3-1 Brighouse Town, Fulham v Actonians, Haringey Borough 0-4 Watford Dev, Histon 4-2 Luton Town Res, Huddersfield Town Dev 0-5 Liverpool Marshalls Feds, Hull City 12-0 Rotherham United, Illogan RBL 5-1 Wadebridge, Keynsham Town Dev 7-0 Frome Town, Kings Lynn Town 2-7 MK Dons XI, Leeds United Dev v Boroughbridge, Leicester City Women 1-0 Sheffield FC, Leiceter City Women Res v Sheffield FC Res, Lewes 4-3 Chelsea Dev, London Bees 3-0 Crystal Palace, Loughborough Foxes 0-5 Derby County, March Town United 2-1 Hungate Rovers, Middlesbrough 7-4 Leeds United, Morecambe v Fleetwood Town Wrens, Morton v FC Kilmarnock, Mossley Hill 6-6 Bury, Newbury v Southampton Women Res, Nomads 1-9 Tonbridge Angels, Ossett Town 1-1 Silsden, Plymouth Argyle Dev 3-2 Torquay United, Port Talbot Town 3-0 Barry Town United, Portsmouth 2-3 Millwall Lionesses, Queens Park Rangers 0-3 Luton Town, Redditch United 1-1 West Bromwich Albion Dev, Renfrew 2-1 Celtic U-17s, Royston Town 7-4 Northampton Town, South Shields Res 9-0 Faringdon Detached, Sporting Khalsa 2-1 West Bromwich Albion, Steel City Wanderers v Chesterfield, Stockingford AA Pavilion 0-3 Stoke City Res, Stoke City 5-1 Birmingham & West Midlands, Wallsend BC v Newcastle United, Wantage Town 2-0 Binfield, West Kirby 3-7 Liverpool Marshalls Feds Res, Winchester City Flyers 1-11 Abingdon United, Wolverhampton Wanderers 1-0 Cardiff City FC, Workington Reds 0-2 Morecambe Res, Worsbrough Bridge 0-7 Brighouse Athletic, Yeovil Town v Coventry United

Friday 4th August
Forfar Farmington v Christopher Newport University, Watford Dev 3-3 Drury University

Thursday 3rd August
Barr Hill 3-5 Wythenshawe Amateurs, Bradford City 2-0 Sheffield United, Cheltenham Town 5-5 Gloucestershire FA, Huddersfield Town v Sheffield FC, Newmarket Town v Walsham-le-Willows

Wednesday 2nd August
Ayr United 5-0 Glasgow Girls Dev, Castleford White Rose 1-4 Hull City, Gainsborough Trinity 2-5 Retford United, Godalming Town 4-1 Woking, Guiseley Vixens XI v Doncaster Belles Dev, Yorkshire Amateurs 2-2 Ossett Albion

Tuesday 1st August
Blisworth 5-2 Deanshanger, Horrabridge 1-4 Callington Town, Ipswich Town 3-0 Wymondham Town

Pictured top – Enfield Town players rest up (@MikeyTheTowner)