Friendly Final Scores (July)

OK, so pre-season games are all about fitness, etc, so they say. But you still want to know the score, don’t you?

Here’s where to check on any you might have missed, all the way back to the start of July.

Barnsley’s Lucy Turner gets in a tackle against Bradford City. (Julian Barker)

Sunday 30th July
Abergavenny 3-0 Aberystwyth Town, Actonians 2-3 Whyteleafe, AFC Dunstable 0-5 Stevenage, AFC Sudbury 4-3 Wymondham Town, Airbus 1-1 Burton Albion, Barnsley 0-6 Bradford City, Bedford v Oxford City, Blisworth 3-1 Dagenham & Redbridge, Bolton Wanderers v Sheffield FC Dev, Caernarfon 2-3 Stockport County, Caldicot Town 0-1 Buckland Athletic, Cammell Laird v Tranmere Rovers, Cardiff City LFC 1-4 Plymouth Argyle, Castleford White Rose 4-4 Bradford City Res, Castle Colts v Burgess Hill Town, Cheltenham Town 3-4 Cardiff City LFC Res, Chester FC v Liverpool Marshalls Feds Res, Coventry United 8-1 Solihull Moors, Crawley Wasps 1-5 Portsmouth, Crewe Alexandra 4-2 Sporting Khalsa, Crewe Alexandra Dev 1-3 Sporting Khalsa Dev, Denbigh Town 3-2 Bolton Wanderers Res, Denham United 3-1 Ashford Town (Middx), Derby County 2-1 MK Dons, Exeter City 2-0 Bideford, FC United 15-0 Leeds United Dev, Fleetwood Town Wrens v Blackburn Rovers Dev, Gillingham v Millwall Lionesses, Garston 3-2 MK Dons Res, Great Harwood v Darwen, Grimsby Borough 3-6 Gainsborough Trinity, Guiseley Vixens 6-1 Leeds, Guiseley Vixens Dev 4-1 Arnold Town, Haringey Borough 0-5 Colney Heath, Harlow Town 1-18 Charlton Athletic, Hartlepool United 0-9 Middlesbrough, Hearts 1-4 Stirling University, Hertford Town 1-3 Hoddesdon Town, Hull City 1-4 Huddersfield Town, Ipswich Wanderers 2-2 Ipswich Town Dev, Leicester City Women 1-2 Watford, Leicester City Women Dev 1-2 Watford Res, Little Thurrock Dynamos 0-7 C&K Basildon Dev, Liverpool Marshalls Feds 3-1 Llandudno, Long Eaton United Res 4-0 Castle Donington, Moneyfields 2-1 Eastleigh, Montrose 3-5 Granite City, Newbury 0-5 Poole Town, Norwich City 6-3 Wisbech Town, Nottingham Forest 5-1 Cambridge United, Nottingham Forest Res 1-3 Denham United Res, Ossett Albion 5-3 Ossett Town, Peterborough United v Histon, QK Southampton v Hamble, Redditch United 5-6 Birmingham & West Midlands, Salisbury 3-2 Wantage Town, Sandhurst Town 1-1 Woodley United, Southampton Women 0-1 Lewes, South Shields 4-2 Middlesbrough Res, Stone Dominoes 1-7 AFC Telford United, Tottenham Hotspur 4-0 West Bromwich Albion, West Didsbury & Chorlton 0-10 Burnley, Wolverhampton Wanderers 10-1 Coventry United Res, York City 2-6 Newcastle United

Sheffield FC tackle Swansea City (@SwansLadies)

Saturday 29th July
Celtic 2-3 Durtham, Sheffield FC 4-0 Swansea City

Friday 28th July
Barry Town United 1-5 Buckland Athletic

Thursday 27th July
Burgess Hill Town 1-1 Tonbridge Angels, Cambridge City 0-9 Ipswich Town, Cwmbran Celtic 5-0 Tredegar, Wythenshawe Amateurs v Reddish North End

Wednesday 26th July
Ilminster Town 5-1 Pen Mill, Lincoln Moorlands Railway 3-2 Gainsborough Trinity, OCA Academy 1-3 Hoddesdon Town, Poole Town 4-2 AFC Bournemouth

Tuesday 25th July
Wallsend BC 4-7 Chester le Street Town

Sunday 23rd July
AFC Sudbury 7-3 Lawford, Ashford Town (Middx) 1-10 C&K Basildon Dev, Baldon Sports v AFC Pheonix Res, Basingstoke Town 0-4 Denham United, Bedford 0-6 MK Dons, Bideford 3-2 Marine Academy Plymouth, Blackpool Wren Rovers 0-7 Chorley, Blisworth 8-1 Peterborough United Res, Bolton Wanderers 4-1 Merseyrail Bootle, Bolton Wanderers Res 3-6 Burscough, Brighouse Town 0-6 Fylde, Burton Albion 2-10 Crewe Alexandra, Burton Albion Res 1-8 Crewe Alexandra Dev, Callington Town 1-0 Ilminster Town (abandoned due to injury), Cambridge United 5-0 Norwich City, Carshalton Athletic 0-11 Portsmouth, Charlton Athletic v Southampton Saints, Cheltenham Town 4-0 Bishops Lydeard, Chester le Street St Cuthberts Amazons 0-7 South Shields, Chichester City 5-0 Southampton Women, Corby Town 7-0 Earls Barton United, Denham United Res 3-1 Colney Heath, Eastwood 15-2 Mansfield Town Dev, Enfield Town v Northampton Town, Gillingham 1-6 Tottenham Hotspur, Guiseley Vixens 1-5 Sheffield FC, Guiseley Vixens Dev 1-4 FC United, Haringey Borough v Lowestoft Town, Harlow Town 1-5 West Ham United, Huddersfield Town 8-0 Steel City Wanderers, Huddersfield Town Dev 5-0 Brighouse Athletic, Hull City 1-2 Bradford City, Leam Rangers 2-4 South Shields Res, Leicester City Women 2-2 Coventry United, Lewes v Parkwood, Little Thurrock Dynamos 0-2 Billericay Town, Mossley Hill v Chester FC, Newcastle United 2-0 London Kent Football United, Newmarket Town A-A Hertford Town (abandoned due to injury), Nottingham Forest 1-1 Loughborough Foxes, Nottingham Forest Res v SRUSA Women’s Soccer, Ossett Town 0-7 Bradford Park Avenue, Plymouth Argyle 14-1 AFC Bournemouth, Plymouth Argyle Res 5-3 AFC Bournemouth Res, Poole Town 1-5 Keynsham Town, Ripon City 1-2 Leeds United, Rhyl 1-6 Liverpool Marshalls Feds, Royston Town 11-0 Hoddesdon Owls, Sheffield United 1-1 Barnsley, Sporting Khalsa v Leafield Athletic, Sporting Khalsa Res v Sutton Coldfield Town, Stevenage 1-7 Crystal Palace, Stoke City 9-0 Caernarfon Town, TNS 0-2 Abergavenny, Wallsend BC 1-4 Middlesbrough, Worthing LFC 1-1 Chichester City Dev, Worthing United 1-7 Luton Town

A Billericay Town player takes a tumble over a floored Little Thurrock Dynamos opponent. (Mikey Cartwright)

Thursday 20th July
Charlton Athletic 7-4 Parkwood
Nottingham Forest 2-1 Long Eaton United
Sheffield FC 8-4 Hull City

Wednesday 19th July
Guiseley Vixens 2-0 Barnsley

Barnsley v Fylde (Julian Barker)

Sunday 16th July
Acle United 3-0 Cambridge United, Actonians 6-0 Carshalton Athletic, Actonians Res 2-1 Winchester City Res, AFC Bournemouth 3-4 Southampton Women, Alnwick Town 1-2 South Shields, Ashford Town (Middx) 4-4 Fulham, Barnsley 0-5 Fylde, Blackburn Rovers Dev 5-1 Mossley Hill, Bolton L&G v Bolton Wanderers, Brentwood Town 2-0 Little Thurrock Dynamos, Brislington 0-0 Buckland Athletic, Burnley 5-4 Brighouse Town, Crawley Wasps Res 0-6 Aylesford, Dagenham & Redbridge 1-8 Royston Town, Derby County 0-5 Sheffield FC, Durham v Bradford City, Durham Res v Bradford City Res, Eastleigh 1-2 Poole Town, East Yorkshire Carnegie 4-0 Leeds United Dev, Enfield Town 18-1 Tooting & Mitcham United, FC United 11-1 Burton Albion, Haringey Borough 2-8 Queens Park Rangers, Hertford Town 1-7 Writtle, Huddersfield Town 5-1 Crewe Alexandra, Hutchison Vale Dev 3-2 Edinburgh South, Kent Football United ‏ 5-3 C&K Basildon Dev, Leeds United 1-4 Stoke City, Leicester City Women 1-5 Cardiff City LFC, Leicester City Women Dev 1-2 Luton Town, Lewes v Southampton Saints, Loughborough Foxes 7-0 Eastwood, Maidstone United 0-8 Portsmouth, Millmoor 0-4 Huddersfield Town Dev, Newmarket Town 1-4 St Ives Town, Norwich City 4-1 Wymondham Town, Renfrew 5-2 Hamilton Academical Dev, Sheffield United 1-2 Guiseley Vixens, Sporting Khalsa v Crusaders, Steel City Wanderers v Beighton Magpies, Stevenage 0-3 Watford, Stevenage Res 0-6 Watford Res, Stockport County 2-5 Chorley, Stourbridge 3-3 Sporting Khalsa Res, West Ham United 6-0 Crawley Wasps

Thursday 13th July
Gainsborough Trinity 8-0 HBW United, Merseyrail Bootle 5-1 Chester FC

Wednesday 12th July
Huddersfield Town 6-0 Leeds United, OSA Academy 8-0 Luton Town Dev

Monday 10th July
Brighouse Town 3-1 Huddersfield Town (Att: 173)

Sunday 9th July
Barnsley 5-2 Mansfield Town, Bolton L&G 0-2 West Didsbury & Chorlton, Bolton Wanderers 4-2 Llandudno, Bolton Wanderers Dev 4-3 Burnley, Crewe Alexandra U-18s 1-4 Chester FC, Crystal Palace 6-1 MK Dons, Enfield Town 4-2 Royston Town, Exeter & Tedburn 1-9 Ilminster, FC United 1-0 Crewe Alexandra, Flitwick 0-9 Stevenage Res, Leicester City Women 5-0 Birmingham & West Midlands, Newcastle United 0-5 England CYP, Queens Park Rangers 1-6 Stevenage, Stalham Town 2-0 Wymondham Town, Stourbridge 4-3 Bilbrook, Whyteleafe 12-2 Hampton & Richmond Borough, Woodstock Town 1-4 Holyport

Sunday 2nd July:
Dagenham & Redbridge 0-11 MK Dons, Leicester City Women 4-1 Birmingham & West Midlands, Leicester City Women 10-0 Crewe Alexandra, Little Thurrock Dynamos 10-1 Worthing United

Pictured top – Enfield Town players rest up (@MikeyTheTowner)