County & Regional Cup Scores (April 2-3)

Saturday April 2nd
BOB DOCHERY U-15 CUP
Republic of Ireland 3-1 Northern Ireland
Wales 2002 0-6 Scotland

Sunday April 3rd
BOB DOCHERY U-15 CUP
Wales 2001 6-0 Northern Ireland
Scotland 0-2 England

BERKS & BUCKS CUP FINAL
Maidenhead United 0-1 MK Dons

BERKS & BUCKS TROPHY FINAL
Barton Rovers 1-2 Maidenhead United U-18s

KENT PLATE FINAL
Bromley 2-3 Swale

EAST MIDLANDS LEAGUE CUP SEMI-FINAL
Raunds Town 0-11 Long Eaton United

GREATER LONDON LEAGUE
JOHN GREENACRE MEMORIAL TROPHY SEMI-FINALS
AFC Wimbledon Dev 2-0 Watford Dev
Queens Park Rangers Dev 4-1 West Wickham Swans
RUSSELL CUP SEMI-FINALS
Crystal Palace Dev Res 2-0 Carshalton Athletic Res
Godalming Town 1-3 Victoire
SUE SHARPLES MEMORIAL TROPHY QUARTER-FINALS
Ashford Town (Middx) 8-0 Regents Park
Hammersmith Starz 1-0 Old Actonians Res
London Bari 5-2 London Phoenix
New London Lionesses 1-1 Putney Vale (aet, NLL won 4-1 on pens)
INVITATIONAL CUP GROUP STAGE
Orpington 1-2 Old Actonians 3rds
South London 2-6 Club Langley

WEST MIDLANDS LEAGUE CUP SEMI-FINALS
Droitwich Spa 0-8 Worcester United
Kenilworth Town 2-5 Rubery

CHESHIRE LEAGUE CUP SEMI-FINALS
Egerton 2-1(aet) Stockport County HNR
Runcorn Linnets 5-2 Wallasey Wanderers

DERBYSHIRE LEAGUE
PLATE SEMI-FINAL: Hilton Ladies 7-0 AFC Chellaston
SECONDARY CUP SEMI-FINAL 1ST LEG: Belper Town 0-3 LFC Buxton

LANCASHIRE LEAGUE CUP SEMI-FINALS
Penwortham 8-2 Academy Juniors
Southport Shoreline 3-1 Blackburn CSC Res

LEICESTERSHIRE LEAGUE CUP SEMI-FINAL
Leicester City LFC Fosse v Leicester City LFC Dev

LINCOLNSHIRE LEAGUE CUP SEMI-FINAL 2ND LEG
Birchwood Belles 1-4 Louth OB (Agg 2-9)

NORFOLK LEAGUE PLATE SEMI-FINALS
North Walsham Angels 4-0 Morley
Stalham Town 1-2 Red Rose

NORTHAMPTONSHIRE LEAGUE
CUP SEMI-FINALS: Corby Town 0-4 Northampton Town
Peterborough United 2-1 Thrapston Town
PLATE SEMI-FINALS: Rothwell Corinthians Res P-P Corby Hellenic
Woodford United 3-1 Billing United

NORTH HAMPSHIRE DIVISIONAL FA CUP SEMI-FINAL
Andover New Street P-P Fleet Town Res

NOTTINGHAMSHIRE LEAGUE CUP GROUP STAGE
Arnold Town Res 0-3 Clifton
Bingham Town 1-3 Mansfield Town Res

SHEFFIELD & HALLAMSHIRE LEAGUE KRUKOWSKI CUP SEMI-FINAL
Beighton Magpies 4-2 Dronfield Town

WEST RIDING LEAGUE
CUP SEMI-FINALS: Bradford City ‘A’ 2-1 Battyeford SC Belles
Tingley Athletic 3-0 Altofts
SHIELD SEMI-FINALS: Brayton Belles P-P Hemsworth Miners Welfare
Silsden 5-0 Oulton Athletic

WILSHIRE LEAGUE CUP SEMI-FINAL
Marlborough Town 7-1 Mangotsfield United

SOUTH WALES LEAGUE
CUP SEMI-FINALS: Cardiff City FC 3-0 Penybont
Goytre United 3-1 Llanyrafon
PLATE SEMI-FINALS: Aberdare MTDL 0-3 Dinas Powys
Rhiwbina P-P Barry Town United

TIPTREE & DISTRICT CHARITY CUP SEMI-FINALS
Harlow Town 9-0 Southend Town
Walden 4-2 Wickford Town
 


Click here or on the image of the cover to buy the latest issue of She Kicks magazine for only £3.25 plus postage or subscribe and receive 7 issues plus a 2016 Women’s Football Calendar (while stocks last) for only £22.