128 ties in Vitality Women’s FA Cup Second Round Qualifying

Vitality Women's FA Cup 2nd Qualifying Round

The Vitality Women’s FA Cup Second Round Qualifying takes place on Sunday 2 October with 128 ties scheduled.

Three of the matches are at EFL grounds, as Salford City Lionesses clash with Crewe Alexandra, Wycombe Wanderers welcome Sport London e Benfica and Forest Green Rovers face Weston Super Mare.

Winning teams receive £3,000 from the prize fund, with £750 going to each of the eliminated sides.

2pm kick off, unless stated otherwise

Darlington v Blyth Town
West Allotment v South Shields
Birtley Town v Consett AFC
Gateshead Rutherford v Carlisle United
Wallsend v Bishop Auckland
Sunderland West End v Penrith
Gateshead Leam Rangers v Redcar Town
CLS Amazons v Cramlington Town
Ponteland United v Washington
Chester-Le-Street Town v Hartlepool Pools Youth
Thornaby v Alnwick Town
Brighouse Sports v Harrogate Town
York Railway Institute v Oughtibridge War Memorial
Farsley Celtic Juniors v Bradford Park Avenue
Retford v Dronfield Town
Ossett United v Millmoor Juniors
Rotherham United v Altofts
HBW United v Wakefield
Sheffield Wednesday v Morley Town
Chesterfield v Pocklington Town
Hull United v Grimsby Town
Market Rasen Town H/W Farsley Celtic FC
Ashton Town Lionesses v Mossley Hill
West Didsbury & Chorlton v Sandbach United
Macclesfield FC v FC United of Manchester (12:00)
Accrington Stanley v Mossley AFC
Northwich Vixens v Darwen
Willaston v Curzon Ashton
Warrington Wolves v Altrincham
Marine v Bury AFC (2.30pm)
Bolton Wanderers v Sir Tom Finney
Tranmere Rovers v Mancunian Unity
Blackburn CSC v Chester
Fleetwood Town Wrens v Clitheroe Wolves
Cheadle Town Stingers v Blackpool
Salford City Lionesses v Crewe Alexandra
FC St Helens v Preston North End
Sherwood v Rugby Town
Thrapston Town v Arnold Eagles
Lincoln United v Anstey Nomads
Desborough v Kettering Town
Notts County v Basford United
Skegness Town v Coalville Town
Nottingham Trent University v Allexton & New Parks
Leicester City v Borrowash Victoria
Asfordby v Kirby Muxloe
Mansfield Town v Bugbrooke St Michaels
Newcastle Town v Droitwich Spa
Leamington Lions v Sutton Coldfield Town
Burton Albion v Bewdley Town
Worcester City v City of Stoke
Walsall v Solihull Sporting (2.30pm)
Kidderminster Harriers v Coventry Sphinx
Crusaders v Shifnal Town
Lye Town H/W Bedworth United
Shrewsbury Town v Coventry City
Sedgley & Gornal United v Hereford Pegasus
Knowle v Coundon Court
Redditch United v Redditch Borough (3pm)
Lichfield City v AFC Telford United
Stanway Rovers v Mulbarton Wanderers
Fakenham Town v Beccles Town
Lawford v Wroxham
Bungay Town v AFC Sudbury
Sprowston v Brett Vale
Histon v Needham Market
St Ives Town v Newmarket Town
Thetford Town v King’s Lynn Town
Bowers & Pitsea v Stevenage (3pm)
Chelmsford City v Harpenden Town
Hitchin Town A/W Hitchin Belles
Cheshunt v Bedford
Wootton Blue Cross Lionesses v Colney Heath
Headstone Manor v Frontiers
Wodson Park v Luton Town
Royston Town v Hertford Town
Harlow Town H/W Garston
Bromley v Millwall Lionesses
Islington Borough v Dartford
Hackney v Bexhill United
Sittingbourne v Clapton CFC
Enfield Town H/W Edgware & Kingsbury
Ebbsfleet United v Barking (3pm)
Tunbridge Wells Foresters v Dulwich Hamlet
Cray Valley v Herne Bay
Ashford United v Borough Green
Aylesford v Welling United
Hastings United v Haringey Borough
Abingdon Town v Oxford City
Caversham United v Eversley & California
Tilehurst Panthers v Long Crendon
Wycombe Wanderers v Sport London e Benfica
Abingdon United v Brentford
Watford Ladies v Penn & Tylers Green
Milton United v Ascot United
Richmond Park v Steyning Town
Woking v Seaford Town
Ashmount Leigh v Sutton United (3.30pm)
AFC Acorns v Saltdean United
Eastbourne United v Dorking Wanderers
Leatherhead v Worthing
Whyteleafe v Montpelier Villa
Newhaven v Fulham (3pm)
AFC Portchester v Badshot Lea
Widbrook United v Poole Town
United Services Portsmouth v Eastleigh (3pm)
Sherborne Town v Winchester City Flyers
AFC Stoneham v Rushmoor
Shaftesbury v Warminster Town
Fleet Town v Weymouth
Pagham v Bournemouth Sports
Middlezoy Rovers v Royal Wootton Bassett Town
Chipping Sodbury Town v Frampton Rangers
AEK Boco v Bishops Cleeve
Tuffley Rovers v Paulton Rovers
Bristol & West v Bristol Rovers
Pen Mill v Pucklechurch Sports
SGS Olveston United v Stockwood Wanderers
Forest Green Rovers v Weston Super Mare
FC Chippenham H/W Downend Flyers
Helston Athletic v Marine Academy Plymouth
Halwill v Signal Box Oak Villa
Feniton v Torquay United
Bradninch v Bishops Lydeard
Activate v Barnstaple Town (2.30pm)
Sticker v Ilminster Town
Bodmin v Saltash United
Seaton Town v Liskeard Athletic

For match venue, click on the i symbol beside the relevant tie at thefa.com/competitions/the-womens-fa-cup/fixtures

FIFPRO launches new Global Player Council

Would you like to read more women’s football news just like this? Sign up to receive the She Kicks Women’s Football newsletter